CHAMPIGNONS RAGOUT IN PASTEIBAKJE


Tijd

20 min

Porties

4

Ingrediënten

  • Kastanje champignons 400 gr (in grove stukken)
  • Champignons 400 gr (in grove stukken)
  • Groente bouillon blokje minder zout 1 st
  • Boter 50 gr
  • Bloem 50 gr
  • Sjalotje 1 st (fijngesneden)
  • Knoflook 1 st (fijngesneden)
  • Peterselie 1 bosje (fijngesneden)
  • Pasteibakjes 4 st 
    Tip; Pasteibakjes zijn gemaakt van bladerdeeg. Bladerdeeg bevat veel calorieën. Tijdens de feestdagen maak ik hiervoor een uitzondering. Je kan ook de ragout opdienen in een uitgehold volkoren bolletje.

Bereiding

Week het bouillonblokje in 500 ml kokend water. Het blokje moet opgelost zijn.

Verwarm de boter in een pan en fruit de knoflook met het sjalotje kort aan. Voeg de bloem toe en bak even mee (ongeveer 2 min). Roer het tijdens het bakken goed door.

Voeg de bouillon toe in verschillende etappes toe. Begin met een kleine scheut en roer met een garde totdat de bouillon is gebonden met de bloem. Herhaal dit proces totdat alle bouillon is opgenomen. Ik doe het ongeveer in 4 etappes.

Bak de champignons 5 min in een droge hapjespan (zonder boter of olie). Voeg de champignons en het vocht toe aan de ragout. Breng de ragout op smaak met zout en peper en roer de peterselie er door heen.

Houdt de ragout op het vuur totdat je de gewenste dikte van de saus hebt.

Tip: Ik heb een aantal champignons en wat peterselie bewaard zodat ik deze bij het opdienen over het gerecht kan strooien zoals je op de foto ziet.


Dit is een recept als bijgerecht voor 4 personen. Deze ragout is gemakkelijk van te voren te bereiden. Maak het een dag van te voren. Je bewaart de ragout in de koeling. Ook kan je de ragout goed invriezen.

Let wel op! Bereidt je de ragout een (of meer) dagen van te voren, dan voeg je niet de peterselie toe. De peterselie wordt dan bruin en dat ziet er niet smakelijk uit. Je voegt de peterselie pas toe op de dag van serveren.

Door het afkoelen van de ragout dikt deze goed in. Bij het opwarmen van de ragout voeg je geen extra vocht toe. Wacht tot de ragout (bijna) aan de kook is. Dan pas zie je hoe de ragout is ingedikt en kan je goed bepalen of je nog wat extra vocht toevoegt.